Šest válců
pod kapotou

Vysoký výkon garantují šestiválcové motory o výkonu 144 a 163 koňských sil. Všechny motory řady Crystal vycházejí z ověřené koncepce čtyřdobých vznětových šestiválcových motorů vybavených 24 ventily a vstřikováním Common Rail.

Robustní blok motoru tvoří kompaktní část nosné struktury traktoru, která je schopna odolávat vysokým zatížením od nesených strojů. Vysoká hodnota převýšení krouticího momentu zaručuje pružnost motoru a tím široké operační pole v rámci zařazené rychlosti i minimální potřebu řazení.

Systém čištění výfukových plynů prostřednictvím technologie SCR nejen že snižuje množství emisí vypouštěných traktorem, ale rovněž vede k výrazné úspoře paliva v porovnání s motory starší konstrukce. Chráníte tak nejen zdraví své a svých dětí, ale šetříte rovněž náklady na provoz traktoru.

Design

Nadčasový design traktorů ZETOR CRYSTAL navazuje na původní legendární CRYSTAL, který byl vyráběn od roku 1964 a získal si nadšené uživatele po celém světě.

Nový ZETOR CRYSTAL se inspiroval v ostrých hranách původního CRYSTALU a rovněž v pravidelných geometrických formách krystalů. Úchvatná elegance nejsilnějšího traktoru v portfoliu značky ZETOR v sobě spojuje fascinaci bohatou historií značky s moderními trendy.

Hitchtronic

Elektrohydraulika je vybavena systémem HITCHTRONIC, což je systém automatické regulace zadního tříbodového závěsu.

Při použití tohoto systému není nutno nastavovat druhy regulace a jejich požadovanou citlivost. Regulační systém sám měří odpor půdy a podle aktuálních hodnot upravuje nastavení tříbodového závěsu.

Systém HitchTronic zvyšuje produktivitu práce a snižuje spotřebu paliva až o 5–7 %.

Hydraulika

Dva pomocné válce zajišťují nejen rovnoměrné zatížení traktoru, ale také maximální zdvihací sílu 85 kN. Třísekční přídavný rozvaděč se zpětnou rychlospojkou pro odpad z rotačního hydromotoru umožňuje využívat různé typy agregací. Samozřejmostí je využití efektivního systému řízení orby EHR Hitchtronic.

Kabina

Kabina traktoru ZETOR CRYSTAL se vyznačuje prostorností a nízkou hlučností (73,2 dB). Výhled z kabiny je vynikající do všech směrů, včetně výhledu vzhůru, který zajišťuje otevírací střešní okno. Výborná ergonomie ovládacích prvků v kabině umožní řidiči intuitivní ovládání traktoru, aniž by se dlouhé hodiny musel učit, jak traktor ovládat.

Kombinace komfortní kabiny, odpružené kabiny a nápravy a klimatizace významně snižuje únavu řidiče a zvyšuje radost z práce s traktorem ZETOR CRYSTAL.

Přední odpružená náprava

Odpružená náprava se konstrukčně skládá ze dvou samostatných nezávisle odpružených polonáprav.

Mechanismus nezávislého zavěšení kol je patentovaný a technicky je velice blízký víceprvkovému automobilovému zavěšení kol.

Tento systém odpružení nabízí maximální jízdní komfort a nižší hladinu vibrací a přináší tak mnohem pohodlnější jízdu než nabízí systém centrálního odpružení nápravy, kterým jsou vybaveny konkurenční traktory.

Standardní 100% uzávěrka diferenciálu zlepšuje trakční schopnosti traktoru v obtížných podmínkách. Umožňuje až 100% přenos trakční síly na obě kola.

Převodovka

Převodovka je zkonstruována s důrazem na jednoduchou obsluhu, logické schéma řazení, nízké ztráty při přenosu vysokého výkonu a vynikající, léty ověřenou životnost.

Převodovka disponuje rozsahem 30 rychlostí vpřed a 30 rychlostí vzad. Obsluhu traktoru usnadňuje třístupňový násobič kroutícího momentu (PowerShift), hydraulický reverzor (PowerShuttle) a tlačítko spojky na řadící páce (PowerClutch).

Dvojice mokrých lamelových spojek je spolehlivá a garantuje svoji vysokou životnost. V nejpoužívanějším pracovním rozsahu je k dispozici 14 převodových stupňů – víc než u většiny konkurentů.

ZADNÍ VÝVODOVÝ HŘÍDEL

Koncepce vývodového hřídele traktorů Zetor Crystal zaručuje vysokou univerzálnost od využití pro lehké zatížení žací lištou až po maximální odběry rotačních kultivátorů a krmných vozů, tzn. přenos plného výkonu motoru.

Vývodový hřídel Zetor se vyznačuje vysokou účinností při nízké spotřebě paliva.

Traktor je vybaven kombinacemi nezávislých otáček zadního vývodového hřídele 540/540E/1 00­0/1 000E. Na přání je možno traktor vybavit závislými otáčkami zadního vývodového hřídele a rovněž předním vývodovým hřídelem.